W czasie pandemii pomagamy

Grupy wsparcia

Konsultacje psychologiczne pokazały nam jak duże jest dziś zapotrzebowanie na pomoc psychologiczną. Wsłuchując się w głos naszych konsultantek i skalę obecnych problemów uruchamiamy grupy wsparcia. Już niebawem ruszają zapisy.

Nadrzędnym celem członków grup wsparcia jest pomoc samemu sobie w kręgu osób z podobnymi problemami.
Tylko Ty sam sobie poradzisz, ale nie poradzisz sobie sam.

M.L. Moeller

Czym są grupy wsparcia?

10-20 członków

w spotkaniach grupy uczestniczy ograniczona liczba osób, znajdujących się w podobnej sytuacji

przezwyciężanie trudności

członkowie grupy wspomagają się wzajemnie w przezwyciężaniu trudności, szukają możliwości radzenia sobie

regularne spotkania

spotykają się regularnie w ustalonych terminach (np. tygodniowo, co dwa tygodnie lub raz w miesiącu)

Poznaj nasze grupy

Przejdź na strony grupy, zapoznaj się ze szczegółami i zapisz się.
pogotowie psychologiczne grupa wsparcia dla kobiet borykających się z bezpłodnością

Dla kobiet borykających się z niepłodnością

Niepłodność jest olbrzymim wyzwaniem dla wszystkich osób, których dotyczy. Grupa to przestrzeń wsparcia dla kobiet, które mają trudności z zajściem w ciążę, gdzie mogłyby w bezpiecznej i nieoceniającej atmosferze dzielić się swoimi obawami, wątpliwościami, ale też radościami i nadziejami.

Poznaj grupę

pogotowie psychologiczne grupa wsparcia dla osób 20 młodzi na start

Dla 20+ Młodzi na starcie

Koedukacyjna grupa dla młodych dorosłych, którzy szukają drogi życiowej. Czego mogą się spodziewać? Wsparcia i odkrywania zasobów dla wypełniania plecaka życia.

Poznaj grupę

Grupy wsparcia online

Jak przygotować się do spotkania?

Po co są grupy?

Emocjonalne wsparcie, wzajemna wymiana doświadczeń i informacji, oparta na idei autentyczności, równouprawnienia, wspólnej rozmowy i wzajemnej pomocy. We wspólnych rozmowach uczestnicy grup uczą się rozpoznawać trudności, żyć z nimi i pokonywać je.

Jak zadbać o miejsce?

Spotkania będą odbywać się w przestrzeni fizycznej lub online. Jeśli to spotkanie online warto zadbać o odpowiednie miejsce na czas spotkania. Jest ważne, by w tym czasie nikt Ci nie przeszkadzał, by Twoja uwaga skupiała się spotkaniu.

Jak zadbać o bezpieczeństwo?

Uczestnicy spotkań mogą przychodzić z różnymi problemami, w różnym stanie emocjonalnym. Słuchaj siebie i innych, wspieraj ich i nie oceniaj.

Jakość połączenia

Zadbaj, aby jakość połączenia podczas spotkania była odpowiednia. W razie potrzeby wyłącz programy oraz inne zakładki w przeglądarce lub skorzystaj z alternatywnego połączenia internetowego. 

Włącz kamerę

Grupy wsparcia odbywają się online. Wideorozmowa pozwala na budowanie empatycznej relacji  między uczestnikami grupy wsparcia. Włącz kamerę, rozmowa nie będzie nagrywana.

Problem poufności

Spotkanie może odbywać się za pośrednictwem telefonu lub wideo komunikatora zapewniającego szyfrowanie transmisji. Dla zmniejszenia ryzyka ingerencji osób trzecich – zadbaj o posiadanie najnowszej wersji programu komunikacyjnego, aktualizację systemu operacyjnego i programów antywirusowych.

Nie ma grupy lub aktywnych zapisów?

Chcesz jako pierwszy dowiedzieć się o nowych grupach oraz o uruchamianych zapisach na nie?
Zapisz się do naszego newslettera. Będziemy informować Cię o kolejnych naszych działaniach.

Zapisując się wyrażasz zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze Ciebie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach pochodzących od Pogotowia Psychologicznego.