W czasie pandemii pomagamy

Grupy wsparcia

Konsultacje psychologiczne pokazały nam jak duże jest dziś zapotrzebowanie na pomoc psychologiczną. Wsłuchując się w głos naszych konsultantek i skalę obecnych problemów uruchamiamy grupy wsparcia. Już niebawem ruszają zapisy.

Nadrzędnym celem członków grup wsparcia jest pomoc samemu sobie w kręgu osób z podobnymi problemami.
Tylko Ty sam sobie poradzisz, ale nie poradzisz sobie sam.

M.L. Moeller

Czym są grupy wsparcia?

10-20 członków

w spotkaniach grupy uczestniczy ograniczona liczba osób, znajdujących się w podobnej sytuacji

przezwyciężanie trudności

członkowie grupy wspomagają się wzajemnie w przezwyciężaniu trudności, szukają możliwości radzenia sobie

regularne spotkania

spotykają się regularnie w ustalonych terminach (np. tygodniowo, co dwa tygodnie lub raz w miesiącu)

Poznaj nasze grupy

Przejdź na strony grupy, zapoznaj się ze szczegółami i zapisz się.

Dla kobiet 45+

Grupa wsparcia dla kobiet w wieku 45+. Dla tych, które czują, że ich życie się zmienia, dla tych, które chcą się tym zmianom przyjrzeć, bliżej je poznać, porozmawiać o nich z innymi osobami na podobnym etapie życia.

Poznaj grupę

pogotowie psychologiczne grupa wsparcia dla seniorów

Dla seniorów

Potrzebujesz porozmawiać z kimś, kto ma podobne doświadczenia, szukasz wsparcia lub chcesz je ofiarować? Grupa to przestrzeń na dzielenie się doświadczeniami, myślami i emocjami w atmosferze otwartości i bezpieczeństwa.

Dostępna od maja

Pogotowie psychologiczne grupa wsparcia dla rodziców w kryzysie okołorozstaniowym

DLA RODZICÓW W KRYZYSIE OKOŁOROZSTANIOWYM

Koedukacyjna grupa dla osób, które doświadczają kryzysu okołorozstaniowego/okołorozwodowego, wychowują dzieci i na co dzień mierzą się z wyzwaniami wynikającymi z ich nowej rodzinnej rzeczywistości.

Dostępna od maja

pogotowie psychologiczne grupa wsparcia dla lekarzy

Dla lekarzy

Kolejne zobowiązanie? A może wsparcie w radzeniu sobie z tymi, które już istnieją. Czujesz, że pracujesz w stanie permanentnego stresu. Przyjrzysz się własnemu stylowi działania, zidentyfikujesz i zadbasz o mocne strony i wzbogacanie zasobów.

Dostępna od września

pogotowie psychologiczne grupa wsparcia dla osób z depresja

Dla osób z depresją

Zapraszamy osoby z obniżonym nastrojem do przestrzeni, gdzie będą mogły swobodnie podzielić się swoimi emocjami i porozmawiać o trudnościach przed jakimi stoją.

Dostępna wkrótce 

pogotowie psychologiczne grupa wsparcia dla kobiet borykających się z bezpłodnością

Dla kobiet borykających się z niepłodnością

Niepłodność jest olbrzymim wyzwaniem dla wszystkich osób, których dotyczy. Grupa to przestrzeń wsparcia dla kobiet, które mają trudności z zajściem w ciążę, gdzie mogłyby w bezpiecznej i nieoceniającej atmosferze dzielić się swoimi obawami, wątpliwościami, ale też radościami i nadziejami.

Poznaj grupę

pogotowie psychologiczne grupa wsparcia dla nauczycieli

Dla nauczycieli

Jeśli masz poczucie, że rzeczywistość Cię obciąża, a inni Cię nie rozumieją oferujemy Ci bezpieczną przestrzeń do podzielenia się swoimi rozterkami. W towarzystwie podobnych ci osób, z podobnymi wyzwaniami i zadaniami możesz zobaczyć świat łagodniejszym okiem.

Dostępna od maja

pogotowie psychologiczne grupa wsparcia dla osób 20 młodzi na start

Dla 20+ Młodzi na starcie

Koedukacyjna grupa dla młodych dorosłych, którzy szukają drogi życiowej. Czego mogą się spodziewać? Wsparcia i odkrywania zasobów dla wypełniania plecaka życia.

Dostępna od maja

pogotowie psychologiczne grupa wsparcia dla menadżerów

Dla menadżerów

Czujesz, że chcesz porozmawiać o trudnościach, ale nie bardzo masz z kim? Z pracownikami niezręcznie, z szefami jeszcze gorzej… W grupie podzielisz się doświadczeniami, przyjrzysz się własnemu stylowi działania, zidentyfikujesz i zadbasz o mocne strony.

Dostępna od września

pogotowie psychologiczne grupa wsparcia dla osób lgbt

Dla osób lgbt+

Cykliczne spotkania, na które zapraszamy osoby w każdym wieku. Wspólne tworzenie bezpiecznej przestrzeni dla swobodnej wymiany doświadczeń, miejsce na dzielenie się przemyśleniami i odczuciami.

Dostępna wkrótce 

pogotowie psychologiczne grupa wsparcia dla emigrantów

Dla Polaków na emigracji

Samotność, tęsknota, próba odnalezienia się w nowych realiach. Życie na emigracji stawia dużo wyzwań, a często będąc z dala od bliskich, nie mamy do kogo zgłosić się po pomoc.

Dostępna od maja

pogotowie psychologiczne grupa wsparcia dla mężczyzn

Dla mężczyzn

Czujesz, że chcesz z kimś pogadać, ale nie masz na to gotowości. Sporo się w Tobie dzieje, ale nigdy nie mówiłeś o swoich emocjach. Nawet nie bardzo wiesz, jak niby miałoby to wyglądać. Z nami zrobisz pierwszy krok. Dyskretnie.

Dostępna od maja

pogotowie psychologiczne grupa wsparcia dla opiekunów osób chorych somatycznie

Dla opiekunów osób chorych somatycznie

Przyjęcie na siebie roli opiekuna nie pozbawia prawa do odczuwania emocji związanych z własnym życiem, bliskimi oraz podopiecznym. Także frustracji, złości, wstydu czy poczucia winy. To całkowicie normalne, że się pojawiają. Potrzebna jest jednak perspektywa, którą daje spojrzenie na swoją sytuacje przez pryzmat doświadczeń innych osób.

Dostępna od lipca 

pogotowie psychologiczne grupa wsparcia dla osób borykających sie z depresja poporodowa

Dla osób borykających się z depresja poporodową

Zostałaś mamą i nagle okazało się, że dwie ręce to stanowczo za mało, miotasz się między radością, samotnością a poczuciem winy? W bezpiecznej atmosferze porozmawiamy o emocjach, lękach i o tym, jak nie zwariować.

Dostępna od września

pogotowie psychologiczne grupa wsparcia dla kobiet z problemami w związkach

Dla kobiet z problemami w związkach

Nie ma związków idealnych. Wszystkie związki miłosne ulegają w trakcie swego trwania przemianom. Jeśli masz wrażenie, że nie potrafisz dogadać się z partnerem albo czujesz, że Twój związek przeżywa kryzys to ta grupa jest dla Ciebie. 

Dostępna wkrótce

Grupy wsparcia online

Jak przygotować się do spotkania?

Po co są grupy?

Emocjonalne wsparcie, wzajemna wymiana doświadczeń i informacji, oparta na idei autentyczności, równouprawnienia, wspólnej rozmowy i wzajemnej pomocy. We wspólnych rozmowach uczestnicy grup uczą się rozpoznawać trudności, żyć z nimi i pokonywać je.

Jak zadbać o miejsce?

Spotkania będą odbywać się w przestrzeni fizycznej lub online. Jeśli to spotkanie online warto zadbać o odpowiednie miejsce na czas spotkania. Jest ważne, by w tym czasie nikt Ci nie przeszkadzał, by Twoja uwaga skupiała się spotkaniu.

Jak zadbać o bezpieczeństwo?

Uczestnicy spotkań mogą przychodzić z różnymi problemami, w różnym stanie emocjonalnym. Słuchaj siebie i innych, wspieraj ich i nie oceniaj.

Jakość połączenia

Zadbaj, aby jakość połączenia podczas spotkania była odpowiednia. W razie potrzeby wyłącz programy oraz inne zakładki w przeglądarce lub skorzystaj z alternatywnego połączenia internetowego. 

Włącz kamerę

Grupy wsparcia odbywają się online. Wideorozmowa pozwala na budowanie empatycznej relacji  między uczestnikami grupy wsparcia. Włącz kamerę, rozmowa nie będzie nagrywana.

Problem poufności

Spotkanie może odbywać się za pośrednictwem telefonu lub wideo komunikatora zapewniającego szyfrowanie transmisji. Dla zmniejszenia ryzyka ingerencji osób trzecich – zadbaj o posiadanie najnowszej wersji programu komunikacyjnego, aktualizację systemu operacyjnego i programów antywirusowych.

Nie ma grupy lub aktywnych zapisów?

Chcesz jako pierwszy dowiedzieć się o nowych grupach oraz o uruchamianych zapisach na nie?
Zapisz się do naszego newslettera. Będziemy informować Cię o kolejnych naszych działaniach.

Zapisując się wyrażasz zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze Ciebie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach pochodzących od Pogotowia Psychologicznego.